League of Legends’ta yeni sezonun ayak sesleri duyulmaya devam ediyor.

Yeni sezonun başlamasına saatler kaldı ve League of Legends resmi YouTube kanalı üzerinden yeni bir video paylaşıldı: Season 2019: A New Journey

Yeni sezonun başladığını haber veren bu videoda League of Legends topluluğu olarak önümüzdeki sezonda bizi ne gibi değişiklikler beklediğine de göz atıyoruz. Videonun iki baş rolü bir kampüs elçisi ve bir kız oyuncu. Evinde tekli sırada oyun oynarken mağlubiyet ekranı ile karşılayan oyuncumuz üniversiteye doğru yol alıyor. Üniversite çevresinde bir kampüs elçisi ona yeni sezonun başladığını bildiren bir poster uzatıyor ve hikayemiz başlıyor!

LoL’ün yeni sezonuna göndermeler yapan bu videoda neler var?

Mağlubiyet ekranının üzüntüsüyle yürürken yeni bir maceranın kapılarını aralayan oyuncumuz: Bir diğer oyuncunun yönlendirmesiyle içerisinde turnuva düzenindeki bilgisayarlar bulunan bir odaya adım atıyor. Burada tanıştığı yeni arkadaşlarıyla oyuna girmeye hazırlanan baş rolümüz. Bir diğer başrol olan kampüs elçisi ile yan yana oturuyor ve yanaklarındaki pembelikten aralarında bir çekim olduğunu yakalayabiliyoruz. Vadinin uzun koridorlarında kıran kırana geçen mücadele sonucunda yüzleri gülen baş rollerimizin sevindiği bir ekranla videoya veda ediyoruz.

Bu videodan çıkarabileceğimiz en önemli nokta: League of Legends topluluğunda artık kampüs elçileri daha büyük roller edinebilir. Tabii bu yalnızca gerçekleşmesini umduğumuz bir ihtimal. Yeni sezonda bol bol galibiyet ekranıyla karşılaşmanız ümidiyle, iyi sezonlar!