Ülkemizin yıldız CS: GO oyuncusu İsmail Can “XANTARES” Dörtkardeş’in Alman devi BIG’e transfer olmasının ardından atılan tweetleri sizler için derledik.

İlk olarak Space Soldiers’ın kaptanı Maj3r sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

” SS’e girdiğim gün hedefimiz, dünyanın en iyi takımlarıyla aynı sahada oynamaktı. Bunu yapmak için şartımız onlarla karşılaştırıldığında çok zordu, çok zor anlardan geçtik, mutluluğu ve talihsizliği yaşadık. Bugün bu sayfa döner ve yeni bir sayfa yazılır. XANTARES’e bol şans, umarım orada bizde bulamadığı şeyleri bulur. Bugün biz birlikte kalacağız ve inandığımız şey için savaşmaya devam edeceğiz. Desteklerinizin için teşekkür ederim.”

Takımın bir diğer yıldız oyuncusu Calyx ise şu açıklamayı yaptı:

“XANTARES’e güle güle demek gerçekten zor fakat hayat devam ediyor ve biz de aynı şekil devam etmek zorundayız. Onun için en iyisini diliyorum. Birlikte geçirdiğimiz zaman gerçekten çok özeldi ve daima kalbimde yeri olacak. Yeni takımında başarılar kardeşim. Sunucuda görüşürüz.”

Ülkemizin sayılı AWPER oyuncularından woxic ise şu yorumda bulundu:

BIG’in yıldız oyunculardan tabsen’den XANTARES’e övgü dolu sözler:

XANTARES’in uluslararası arenada katıldığı ilk takımız. Hoşgeldin abi. Seninle oynamayı ve senden birşeyler öğrenmeyi iple çekiyorum. 2019 yılı gelmiş geçmiş en iyi yıl olacak.”

Fnatic’in yıldız oyuncusu JW ise üzüntüsünü paylaştı:

“Sadece XANTARES, Calyx ve woxic’in aynı takımda olmasını istemiştim. Sanırım bu uzun bir süre gerçekleşmeyecek.”

Takımın eski oyuncularından TuGuX:

“XANTARES’in kendi başına başka bir takıma gideceği birkaç kez aklımdan geçti. Son günlerde bu takımın BIG olduğuna şüphelenmiştim. Ona ve eski takım ardaşlarına iyi şanslar diliyorum.”

18 yaşındaki genç yıldız smooya’dan hoşgeldin mesajı:

Türk canavar XANTARES ile oynamaktan heyecan duyuyorum. Hadi birkaç noob avlayalım.”

Espor sunucu/yorumcusu Alihan Karahan:

İlerleyen gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz, şimdilik sizleri eğlenceli bir Xantares videosuyla baş başa bırakalım.